FC SELLIER BELLOT : FC HRADEC KRÁLOVÉ 1 - 4

Název

Popis

Vlašim – Na třetí místo tabulky Fortuna národní ligy se vyšplhal Hradec Králové. Votroci se představili na trávníku Vlašimi a do konce prvního poločasu si vypracovali pohodlný náskok v poměru 3:0. Domácí sice hned zkraje druhého dějství snížili, na další branky se už ale nezmohli. Naopak Hradečtí v závěru skórovali počtvrté a ze středních Čech odcestovali s vítězstvím 4:1.

KOMENTÁŘ
Domácí celek do utkání vstupoval s jasným cílem, kterým bylo zlepšení reputace po porážce s Příbramí ve středeční dohrávce 17. kola Fortuna národní ligy. Zlepšený výkon byl na domácích vidět a úvodní minuty dali vlašimským fanouškům určitou naději na úspěch. Už po čtyřech minutách hry se do velké šance dostal Jan Vodháněl, ale domácí záložník z dobré pozice branku minul o pár centimetrů. Netrvalo dlouho a Ottmar si oddychl podruhé, když Fotr postrčil míč na Hadaščoka a ten jej poslal těsně vedle tyče. I třetí šance patřila Vlašimi. Tentokrát si na centr naběhl Fotr a z první těsně minul.

Hosté trpělivě vyčkávali. Ve 13. minutě se dostali poprvé výrazněji ke slovu a hned z toho byla branka. Po rohovém kopu domácí ještě zachránilo břevno, ale dorážku Adama Vlkanovy již nedokázalo nic zastavit. Vlašimští přispěchali s odpovědí, ale vyrovnání se nekonalo. Brankář Ottmar sice již překonán byl, ale na brankové čáře zasáhl obránce a míč vykopl. Vlašim nemohla najít ideální recept na vstřelení branky, a tak se musela znovu učit. Rychlá akce přinesla přesný oblouček Jana Pázlera a hosté vedli 2:0. A když před poločasem navýšil vedení Otto Urma díky teči Piška, byl domácí tým zralý na ručník.

Druhý poločas však zahájila Vlašim velkolepě, když hned ve 47. minutě dotlačil míč do sítě Oskar Fotr. O zápletku bylo postaráno. Domácí vycítili šanci a byli aktivnějším celkem. V rozmezí od 52. do 55. minuty Blaničtí rytíři rozehrávali sérii rohových kopů. Následné střelecké pokusy většinou zastavila obranná zeď před Ottmarem, který si mohl jen otírat pot z čela.
SESTAVY :
VLAŠIM

ŘEHÁK – MIL. KADLEC, PIŠKO, J. ŠTOCHL, TUSJAK – PLACHÝ, VODHÁNĚL, BADOCHA, MAREČEK (80. BŘEZINA) – HADAŠČOK, FOTR (68. DAO)TRENÉR: PETR HAVLÍČEK

HRADEC KRÁLOVÉ

OTTMAR – M. ČERNÝ, KVÍDA, ČECH (68. PLAŠIL), URMA – MARTAN, JANOUŠEK, SCHWARZ, FUNDA (64. ZORVAN) – PÁZLER (84. PAJER), VLKANOVATRENÉR: KAREL HAVLÍČEK

ROZHODČÍ: REJŽEK – FIŠER, KUBEC • STADION: STADION V KOLLÁROVĚ ULICI • DIVÁCI: 584