ZIMNÍ BĚH NA BLANÍK 44 ROČNIK CÍL

Název

Popis

Libor Eremka z Humpolce potvrdil roli hlavního favorita 44. ročníku Zimního běhu na Blaník. Letošní téměř dvaceti tříkilometrovou trať se součtem stoupání přes pět set metrů, která má start cíl ve středočeské Vlašimi a v její polovině museli vytrvalci zdolat pověstmi opředenou horu Velký Blaník (638 m. n.m.), v jeho masivu se běží cca sedm kilometrů, dal vítěz, který byl před rokem druhý, za 1:28:29 hodiny.

Druhým mužem závodu byl Jakub Exner – 1:29:06 a třetím Lukáš Pazderka – 1:30:32. Všichni tito borci jsou mladíci.

Nejlepším čtyřicátníkem byl na celkovém osmém místě Milan Helus z Chrástu – 1:37:42 před domácím Rudou Jánošíkem – 1:38:38.

Zcela jiná byla podle očekávání situace v ženách, kde závod ovládly veteránky 35–44 let. Hned za devátým Rudou doběhla několikanásobná česká šampionka v maratonu Radka Churáňová (Loko Trutnov) – 1:39:30.

Loňské druhé místo přijela z Hradce Králové obhájit Marcela Rambová – 1:46:24. Na třetím místě skončila pražská Lenka Šibravová – 1:47:05.

I čtvrtá byla veteránka. Svatoslava Kacířová, která rovněž startovala za Loko Trutnov a do poloviny závodu běžela na druhém místě – 1:47:28. Pod 1:55 daly ještě Alena Jeřábková a Kamila Skalinová.První mladou Magdalénu Čejkovou 1:56:43 dokonce porazily i nejlepší ženy z kategorie 45–54 let z Prahy Jana Vrlová 1:55:02 a Katarína Třísková – 1:55:56.

Padesátník vyhrál Jiří Procházka z Plzně – 1:45:40 a nad 60 let byl dokonce časově lepší Zdeněk Bufka z České Lípy 1:44:56. Nejstarší ženy pak vyhrála Mirka Lukášová z Prahy za 2:13:59 a muže domácí Jiří Němec – 2:13:14, nováček v sedmdesátnících.

Stejně jako vloni časem pod čtyři hodiny zatím výsledky uzavírá Hanka Nádherová z Hradce Králové.